יאכטות להשכרה להפלגה מהרצליה לאלניה ALANYA

לאחר התארגנויות אחרונות והחתמת דרכונים במרינה הרצליה  נצא לכיוון  פאפוס  שבקפריסין. מרחק כ-200 מייל ימי, זמן משוער להגעה כ-28 שעות,  לפי מהירות של כ-7 קשרים.

לאחר מנוחה והתארגנויות נצא מפאפוס אל אלניה. מרחק כ-110 מייל ימי, זמן הגעה משוער של כ-15 שעות לפי מהירות של כ-7 קשרים.

אלניה היא חלק מהרייבירה הטורקית. הנמצאת במפרץ אנטליה ורחוקה ממנה בכ-118 ק''מ. בעורפה של העיר הרי טאורוס והיא שוכנת במישור פמפיליה. עיר עם כ-300,000 נפש.  באזור,בנוסף לתיירות שמהווה הכנסה עיקרית .ידועה אלניה בגידולים חקלאיים כמו: מלפפונים, עגבניות, לימונים ותפוזים.

ההיסטוריה של אלניה מתחילה עוד ממייסדים היוונים, שקראו לה 'קאלונורוס',  שמשמעותו ביוונית  'הר יפה '. שודדי ים מהתקופה הרומית קבעו בה את מושבם.  בגלל היותה בנויה על לשון יבשה הררי ותלול והן בגלל עצי הארזים ששימשו בבנית האוניות וכן התרנים. השודדים,  מוגרו מים-התיכון על ידי פומפיוס.  הקיסר אנטוניוס הגיש את אלניה לקליאופטרה אהובתו כמתנת אוהבים.  נכבשה על ידי הסלג'וקים ונקראה 'איילה' על שם הכובש. מאוחר יותר שונתה לאלניה. העותומאנים כבשו אותה ב-1471 ונשארה תחת שלטון טורקי עד היום.

אופיו של המקום השתנה במאה ה-20. אלניה הפכה לעיר נופש ותיירות. מרכז העיר,  הוא מרכז תיירות גדול הנותן שירותי תיירות של מסעדות, בתי קפה, בתי מלון ופנסיונים. חנויות מזכרות וחנויות תיירות. מגוון של בילוי, פנאי ונופש.

מהים,בעת ההפלגה והכניסה לעיר העתיקה אשר נמצאת על לשון יבשה הררית. מעליה נראה את המצודה העתיקה שנבנתה על ידי הסלג'וקים ובוצרה גם על ידי הטורקים. שני חופים חוליים מגניבים ואורכים תוחמים את לשון הים.

אלניה יעד פופולרי עם אטרקציות טבעיות ומורשת היסטורית.


למידע נוסף

והזמנת הפלגה

0544875481