יאכטה להשכרה מהרצליה לקסטלוריזו KASTELLORIZO

האי  קוסטלריזו  נמצא במרחק של כ- 360 מייל ימי מחופי  הרצליה 

אנו למעשה נבצע את השייט בשני מקטעים.האחד מהרצליה  לפאפוס שמרחק ההפלגה הוא כ- 200 מייל ימי ,זמן משוער כ-28 שעות לפי מהירות ממוצעת של 7 קשרים .

בפאפוס אשר בקפריסין נשהה כיום למנוחה והתארגנויות ואת המקטע השני בן כ- 160 מייל ימי נבצע בזמן משוער של כ- 23 שעות במהירות ממוצעת של 7 קשרים.

האי קוסטלריזו  שזהו באיטלקית  ה 'הטירה האדומה'.   אי  שעבר כיבושים רבים בהסטוריה שלו,  מהאבירים ההוספטלרים שנסו מארץ הקודש ונתנו לאי את השם קוסטלריזו.  אחריהם הצרפתים , טורקים  ואפילו הגרמנים. ב-1947 האי עבר לידים יווניות ונקרא 'מייסטי',   שבתרגום  מיוונית  'הגדול ביותר'.  הגדול באיי הארכיפלג לאורך החוף הטורקי.

האי הוא הררי ברובו  ואין בו שום מחצב טבעי אפילו לא מקור מים.  העיירה היחידה באי ,הנמצאת במפרץ הטבעי אל מול החוף של טורקיה, במרחק של מאות מטרים. נקראת  'אגיוס סטפנוס'.  אורך האי הוא כ- 6 ק''מ ,רוחבו כ-3 ק''מ.

בצידו הדרום מזרחי נמצאת  'המערה הכחולה' - אורכה כ-45 מ',  רוחבה כ-25 מ'  וגובהה כ- 25 מ'.  האור המשתקף במי הים מוחזר אל קירות המערה ויוצר צבע כחלחל. הכניסה אל המערה היא רק דרך הים עם סירה קטנה ובתנאי ים שקט וגובה הכניסה הוא מטר אחד.

כיום מתגוררים כ-400 תושבים באי .אנשים שמחים ומסבירי פנים המתגוררים באותו מפרץ טבעי עם בתים בעלי גגות אדומים ומרפסות עץ מגניבות בסגנון בניה טורקי. באי מסעדות ,מלון קטן ותצפית על כל האי מהמצודה בראש ההר.


הזמנות 

0544875481