יאכטה להשכרה להפלגה ממרכז הארץ למרסין MERSIN

מהמרינה של הרצליה    נפליג לעבר פאמגוסטה  מרחק ההפלגה כ-190 מייל ימי  זמן משוער כ-27 שעות במהירות ממוצעת של כ-7 קשרים.

לאחר ביקור קצר בעיר עם מנוחה והתארגנויות. נפליג צפונה לאורך רצועת החוף של צפון קפריסין עד לכף-אנדריאס. מרחק הפלגה של כ-60 מייל ימי, זמן משוער כ-9 שעות לפי מהירות ממוצעת של כ-7 קשרים.  מכף-אנדריאס נפנה החרטום צפון- מערב אל מרסין. מרחק הפלגה כ-60 מייל ימי, זמן משוער כ-9 שעות לפי מהירות ממוצעת של 7 קשרים. אל מרסין.

מרסין הנקראת גם איצ'ל. בעלת אוכלוסיה של כמעט מיליון תושבים. בעלת נמל גדול וחשוב בדרום טורקיה ובכלל. עיר עם עבר היסטורי עשיר. השרידים שנמצאו בתל-יימקיטפה  מתוארכים לפני כ-6,500 לפניה''ס. החיתים, האשורים והפרסים שלטו באזור זה. אלכסנדר הגדול כבש אותה במסעותיו,  אחריו בית תלמי והסלאוקים. בתקופה הרומית שונה שמה ל''זפיריום'' והנצרות התפשטה בה מוקדם.  זהו מקומו של בישוף קתולי עד היום,למרות שמשרה זו לא מאוישת מ-1966. עברה לידים עותומאניות, לאחר מכן צרפתים וחזרה ב-1922 לטורקים.

עיר נמל זו הפכה לאזור סחר חופשי ב-1986 והחלה בה תנופת בניה מודרנית ובין היתר מעגן ליאכטות ומועדון שייט בפינת הנמל.  עוד מרינה חדשה נבנתה אל מול הטיילת הארוכה והחדשה. עיר מודרנית עם חיי לילה, מסעדות ומועדונים.  נמצא בה שוק באזר גדול , לא גדול כמו זה באיסטנבול.  אך די מזכיר את הריחות האותנטים והן את הסחורות. אלא שכאן הם זולים עד כ-50% מאלו בשאר ערי טורקיה המתויירים. ישנו קניון גדול FORUM SHOPPING MAIL. בתי מלון יוקרתיים וכאלה עמימים.

לאורך רצועת החוף לכיוון אנמור ישנה עיירה קטנה ומקסימה בשם קיסקלאסי. מולה אי קטן עם חומות מבוצרות ומגדלים. באזור איצ'ל לכיוון אדנה נהר מים גדול,  כפרים ציוריים בהרים הנראים שזמן עצר מלכת עם בארות מים, בוסתנים וחוטבי עצים.

למידע נוסף

והזמנת שייט

0544875481